VEHRA.CZ s.r.o.

Značka firmy VEHRA vznikla ve třicátých letech minulého století. Původní výrobní náplň firmy, je dnes v převážné většině z oblasti čerpací techniky.

Hlavní činností firmy jsou kompletní dodávky čerpacích stanic na čistou pitnou i užitkovou vodu. Převládajícím typem čerpacích stanic jsou středotlaké a vysokotlaké stanice. Velkou měrou firma přispěla k rozvoji umělého zasněžování v této republice. Snahou je zabezpečit nejenom dodávky nových technologií, ale i servisní činnost na již dodaných zařízeních.

Spolu související aktivity jsou servisní práce na čerpací technice a výroba speciálních zařízení. Do této oblasti činnosti spadají i opravy mechanických ucpávek a výroba speciálních mechanických ucpávek. Dále jednoúčelové čerpací agregáty.

Díky poloze firmy na letišti v Olomouci Neředíně byla v roce 2008 uzavřena smlouva o zastoupení firmy UL Power Aero Engines. Firma VEHRA.CZ s.r.o. se tak stala výhradním dovozcem a servisním střediskem pro tyto moderní letecké motory. V rámci této činnosti firma nabízí nejen dodávky motorů, ale i zástavby do draků letadel, servis a údržbu na těchto motorech.

Back to top
Back to top